Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň? Naše špičkové CRM je navrženo tak, aby zefektivnilo vaše operace a zvýšilo vaše zisky.

WordPress 6.0 obsahuje více než 500 vylepšení a 400 oprav chyb. Tato stránka zdůrazňuje několik klíčových vylepšení zaměřených na to, aby vaše zkušenosti s vytvářením obsahu a webů WordPress byly bohatší a intuitivnější. Najdete zde také zdroje pro vývojáře a každého, kdo chce hlouběji porozumět WordPressu.

Vylepšená zkušenost s psaním

Vylepšení v psaní je mnoho, ať už píšete zbrusu nový příspěvek nebo přidáváte prvky na existující stránku. Prozkoumejte další způsoby, jak zefektivnit proces vytváření obsahu, včetně:

  • Vyberte text ve více blocích a upravte jej celý najednou.
  • [[Chcete-li rychle otevřít nabídku odkazů, zadejte dvě otevřené závorky .
  • Při transformaci některých bloků z jednoho druhu na jiný – například z bloku odstavce na blok kódu, zachovejte stávající styly.
  • Vytvořte přizpůsobená tlačítka a všechna nová tlačítka, která vytvoříte, si automaticky zachovají přizpůsobení stylu.
  • Udělejte shluky značek a sociální ikony ještě přitažlivějšími díky aktualizovaným nastavením a ovládacím prvkům a novému stylu obrysu cloudu značek.

Přepínání stylů

Motivy bloků nyní zahrnují možnost obsahovat více variant stylu. Tím se nový systém Style ještě dále rozšiřuje a umožňuje zkratky pro přepínání vzhledu a chování vašeho webu v rámci jediného motivu. Můžete změnit jak dostupná nastavení, jako je tloušťka písma, tak možnosti stylu, jako je výchozí paleta barev. Změňte vzhled a dojem ze svého webu pomocí několika kliknutí.

Další možnosti šablony

Doporučené obrázky lze použít v krycím bloku. Nové ovládací prvky velikosti obrázku usnadňují dosažení požadovaných výsledků.

Při úpravách šablony v kořenu nebo mezi bloky vám rychlý vkladač zobrazí vzory a části šablony, které vám pomohou pracovat rychleji a objevit nové možnosti rozvržení.

Blok dotazů podporuje filtrování podle více autorů, podporu pro vlastní taxonomie a podporu pro přizpůsobení toho, co se zobrazí, když nejsou žádné výsledky.

Integrované vzory

Vzory se nyní zobrazí, když je budete potřebovat, na ještě více místech, například v rychlém vkládání nebo při vytváření nového záhlaví nebo zápatí. Pokud jste autorem blokového motivu, můžete dokonce zaregistrovat vzory z adresáře vzorů pomocítheme.json , což vám umožní upřednostnit konkrétní vzory, které jsou pro uživatele vašeho motivu nejužitečnější.

Lepší zobrazení seznamu

Nové klávesové zkratky vám umožňují vybrat více bloků ze zobrazení seznamu, hromadně je upravit a přetáhnout je v rámci seznamu. Zobrazení seznamu lze snadno otevřít a zavřít; Ve výchozím nastavení je sbalený a automaticky se rozbalí na aktuální výběr, kdykoli vyberete blok.

Ovládací prvky blokování

Nyní můžete uzamknout své bloky. Vyberte, zda chcete deaktivovat možnost přesunout blok, odstranit blok nebo obojí. To zjednodušuje předání projektu a umožňuje vašim klientům popustit uzdu své kreativitě, aniž by se museli obávat, že během procesu náhodně rozbijí jejich web.

Další nástroje pro návrh

Návrhářské nástroje jsou s každým vydáním výkonnější a intuitivnější.
Některé přednosti pro 6.0 zahrnují:

Nový design barevného panelu šetří místo, ale přesto na první pohled zobrazuje vaše možnosti.

Nové hraniční kontroly nabízejí jednodušší způsob, jak nastavit hranici přesně tak, jak se vám líbí.

Úrovně průhlednosti pro vaše barvy umožňují ještě kreativnější barevné možnosti.

Ovládejte mezery, okraje, typografii a další na kolekci bloků najednou v bloku Skupina.

Přepínejte mezi variantami zásobníku, řádků a skupin a umístěte skupiny bloků s větší flexibilitou rozvržení.

Použijte funkci podpory mezer v bloku Galerie k vytvoření různých vzhledů – od přidání mezer mezi všechny obrázky až po úplné odstranění mezer.

Kategorie: WordPress

JK Studio

Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *