Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň? Naše špičkové CRM je navrženo tak, aby zefektivnilo vaše operace a zvýšilo vaše zisky.

V levé části úvodní a každé další obrazovky vidíme hlavní nabídku pro navigaci – menu.
Zde se nacházejí všechny možnosti aktualizace a konfigurace, resp. nastavení naší webové stránky.
Po kliknutí na konkrétní možnost se menu rozvine a zobrazí všechny varianty dané možnosti uvedené na hlavní nabídce (menu) a jejich využití.

Nástěnka
V podstatě se jedná o domovskou stránku. V její levé horní části vidíme stručné statistické údaje o počtu zpráv, stránek a komentářů.

Příspěvky
V této sekci můžeme vytvářet nové příspěvky webu. Současně můžeme aktualizovat naše Rubriky a Štítky.

Média
Uchovává všechny nahrané obrázky, dokumenty, popř. soubory k uložení. V této knihovně se můžeme libovolně procházet, upravovat a aktualizovat jednotlivé soubory.

Stránky
Tato část jen určena k vytváření a správě všech stránek našeho webu.

Komentáře
V této části spravujeme veškeré komentáře a poznámky včetně reakcí na komentáře a označování nevyžádané pošty – spamu.

Vzhled
Umožňuje provádět nastavení a změny vizuální podoby našich stránek. Můžeme nastavovat Šablony, můžeme spravovat web pomocí widgetů, nastavovat a vytvářet Menu, či upravovat vzhled a funkce našeho webu (šablony) pomocí úpravy souborů PHP a CSS.

Pluginy
Tzv. pluginy (zásuvné moduly) napomáhají k rozšiřování funkcí systému WordPress či rozšiřování funkcí našeho webu (typicky kontaktní formuláře, statistiky, speciální fotogalerie, pluginy pro SEO optimalizaci našeho webu, apod.). V této sekci můžeme jednotlivé pluginy doplňovat nebo mazat, aktivovat nebo deaktivovat.

Uživatelé
Kliknutím na tuto položku se nám zobrazí přehled všech stávajících uživatelů našich stránek. Podle přidělené úlohy můžeme přidávat nové uživatele a spravovat jejich role a práva (typicky práva do jednotlivých stránek bez možnosti cokoliv nastavovat či mazat).

Nástroje
Tato sekce umožňuje přístup k řadě užitečných nástrojů. Užitečnými nástroji jsou Import a Export. Typickým využitím je import obsahu z jiného webu, nebo exportovat obsah na disk, a následně naimportovat do jiného webu. Tyto možnosti lze využít také pro jakési zálohování webu, resp. jeho obsahu.

Nastavení
Zde se provádí převážná většina konfiguračních zásahů našich stránek. Vedle řady jiných funkcí zde máme možnost konfigurace názvu stránek a adres URL, kde se ukládají např. zaslané příspěvky aj. Počáteční podoba nastavení zůstává obvykle delší dobu zachována bez dalších úprav. Můžeme zde nastavovat, jaká z podstránek našeho webu se bude jevit jako hlavní strana, jakým způsobem se budou zobrazovat URL adresy, apod. Na spodní straně menu vidíme odkaz Zmenšit menu. Kliknutím na něj menu zmizí a na jeho místě se objeví zástupné ikonky. K opětovnému návratu do původní podoby menu stačí poklepnout na ikonku se šipkou. V závislosti na nainstalovaných pluginech se mohou zobrazovat další položky; typicky se zobrazují v sekci Nástroje či Nastavení nebo se zobrazí zcela nová položka v postranním menu.


JK Studio

Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *