Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň? Naše špičkové CRM je navrženo tak, aby zefektivnilo vaše operace a zvýšilo vaše zisky.

Je Akismet stále nejlepší spamový plugin pro WordPress?

Spameri (lidští i automatizovaní) milují WordPress stejně jako blogerové, takže říci, že potřebujete blokátor nevyžádané pošty, je slabé slovo. Akismet již dlouho vládne jako nejlepší blokování spamu pro WordPress, ale je tento plugin stále nejlepším uchazečem v oblasti služeb blokujících spam?

To je přesně to, o čem v tomto příspěvku rozhodneme, porovnáním Akismetu s jeho soupeři a sledováním, zda se hromadí, a nakonec vyjde navrch. Pojďme se ponořit!

Akismet: Dlouhodobě panující blokátor spamu s komentářem.

Nikdo nemá rád přijímání spamových e-mailových zpráv nebo čtení spamových komentářů online. Všichni víme, že spam je obtěžování, ale je jeho nepříjemnost dostatečným důvodem k jeho zablokování? Opravdu potřebujeme blokovat spam na našich webových stránkách?

Jednoduchá odpověď je důrazné „Ano!“, A to nejen proto, že spam dráždí. Pokud například hackeři vytvoří na vašem webu nové uživatelské účty a přidají na váš web spamové hypertextové odkazy, může vás Google potrestat. Do této kategorie spadá také spam komentářů. Pokud je váš web indexován a zjistí se, že obsahuje spam, může to být hodnoceno negativně a negativní hodnocení vašeho webu může způsobit jeho odstranění z výsledků vyhledávání Google.

Aby byl váš web přístupný, je dobrým zvykem monitorovat jej a opravit případné škodlivé útoky. To je místo, kde blokují spam jako Akismet.

Akismet byl poprvé spuštěn v roce 2005 tvůrci WordPress. Při aktivaci filtruje spam z webu na základě informací shromážděných ze všech webů, na kterých je plugin aktivován. Spam je filtrován z kontaktních formulářů a komentářů.

Jak nainstalovat a nakonfigurovat doplněk Akismet

Naštěstí je pro vás Akismet velmi snadno nastavitelní a použitelný. Akismet je nabízen pomocí cenového modelu freemium, takže samotný plugin je zdarma ke stažení a použití s možností upgradu na prémiový plán pro další funkce. Chcete-li začít, musíte si v každém případě nejprve nainstalovat plugin.

Jednoduše se přihlaste k instalaci WordPress a přejděte na Pluginy > Instalace pluginu. Akismet by měl být jedním z prvních doporučených pluginů, stačí kliknout na tlačítko Instalovat a poté na Aktivovat.

Jakmile je plugin aktivní, měla by se v horní části obrazovky zobrazit oznamovací lišta pro nastavení účtu Akismet. Začněte kliknutím na velké modré tlačítko.

Tím se dostanete na hlavní web Akismet, kde budete vyzváni k přihlášení pomocí svého účtu WordPress.com (nebo vytvořte nový účet, pokud jej nemáte). Poté, co autorizujete Akismet, budete mít možnost vybrat plán:

  • Akismet Basic, zdarma: Zahrnuje ochranu proti spamu komentářů pro váš osobní web využívající WordPress.
  • Akismet Plus, 5$/měsíc: Ochrana proti spamu plus pokročilé statistiky, podpora komerčních webů (jako je vaše firemní stránka) a prioritní podpora.
  • Akismet Enterprise, 50$/měsíc: Stejné skvělé funkce jako Plus, ale pro velké weby s velkým provozem.

Jakmile vyberete tarif, dostanete se k pokladně a poté na potvrzovací obrazovku s vaším vlastním klíčem Akismet API.

Zkopírujte tento 12místný klíč, vraťte se zpět na svůj řídicí panel WordPress a vložte jej do svého klíče pro dokončení propojení vašeho účtu Akismet s vaším webem.

Posledním krokem je výběr úrovně přísnosti pro filtrování spamu. Můžete buď nechat Akismet ve výchozím nastavení, aby automaticky vkládalo pochybné komentáře do složky spamu, nebo zvýšit oprávnění, aby Akismet smazal zprávy za vás.

Monitorování spamu s Akismet

Když je nainstalován Akismet, plugin automaticky zahájí filtrování komentářů NSFW. Se základním plánem můžete zobrazit standardní statistiky spamu, ale pokud jste upgradovali na plán Plus nebo Enterprise, budete mít přístup k užitečnějším statistikám webů.

Stačí se přihlásit do svého účtu Akismet a kliknout na sekci Aktivní stránky. Odtud můžete kliknout na každý web, který jste propojili se svým účtem Akismet, a zobrazit jednotlivé statistiky.

Statistiky poskytují snadný způsob, jak identifikovat problémové adresy IP, které pak můžete blokovat v přístupu na váš web WordPress v části Nastavení > Diskuse > Černá listina komentářů. Tato data však můžete také použít ke sledování pravidelných úrovní spamu, abyste mohli odhalit útok spamu na míle daleko a podniknout kroky před (potenciálně) selháním vašeho webu.

Kategorie: AkismetNávodyWordPress

JK Studio

Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *