Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň? Naše špičkové CRM je navrženo tak, aby zefektivnilo vaše operace a zvýšilo vaše zisky.

Po přihlášení do administrace se zobrazí nástěnka systému WordPress.

Pro administrátory, spolupracovníky, redaktory a šéfredaktory to představuje výchozí stránku po přihlášení, neboli domovskou stránku správy celého systému WordPress.

Nabídka menu na úvodní stránce.

V administračním rozhraní vždy v levé části uvidíme hlavní nabídku pro navigaci menu. Nachází se zde všechny možnosti pro ovládání webové stránky WordPress. Od aktualizace, nastavení až po konfiguraci naší webový stránky. Po kliknutí na konkrétní možnost se nám rozvinou všechny varianty.

Nástěnka

Jedná se v podstatě o domovskou stránku WordPressu. V levé horní části uvidíme statistické údaje o počtu zpráv, stránek, příspěvků a komentářů.

Příspěvky

V sekci příspěvky můžeme vytvářet nebo aktualizovat příspěvky webu. Současně můžeme přidávat rubriky a štítky.

Média

V záložce media se uchovávají všechny nahrané soubory (obrázky, dokumenty). V knihovně můžeme libovolně procházet, upravovat a aktualizovat jednotlivé soubory.

Stránky

Tato část jen určena pro vytváření a úpravu všech stránek našeho webu.

Komentáře

V této části spravujeme všechny komentáře včetně reakcí na komentáře a označování nevyžádané pošty (spam).

Vzhled

Sekce vzhled nám umožňuje provádět nastavení a změny vzhledu našich stránek. Můžeme stahovat, nahrávat nebo upravovat šablony. Můžeme stránky zkrášlovat pomocí widgetů, nastavovat a vytvářet menu, nebo upravovat funkce našeho webu pomocí souborů PHP a CSS.

Pluginy

Pluginy jsou zásuvné moduly které nám pomáhají k rozšiřování funkcí systému WordPress. V této sekci můžeme pluginy doplňovat nebo mazat, aktivovat nebo deaktivovat.

Uživatelé

Tato sekce nám nabízí přehled všech uživatelů našich stránek. Můžeme zde přidávat, upravovat nebo mazat uživatele. Lze zde i spravovat uživatelské role a práva.

Nástroje

Tato funkce umožňuje přístup k užitečným nástrojům. Najdete zde funkci import a export obsahu. Tuto funkci můžete použít k exportu obsahu z jednoho webu a následně obsah importovat na druhý web.

Další funkcí je stav webu, Zde se dozvíte veškeré kritické informace o konfiguraci WordPressu a položkách vyžadující vaši pozornost.

Je tu taky funkce, dnes již důležitá pro weby na WordPressu export a výmaz osobních údajů.

Nastavení

V sekci nastavení provádíme konfiguraci našich stránek. Název a popisek stránek, url stránek, e-mail administrátora, členství, výchozí úroveň nově registrovaného uživatele, jazyk webu, časové pásmo atd..

Nastavujeme zde i kam se budou publikované příspěvky ukládat. Jaká bude výchozí stránka našeho webu. Jak se budou zobrazovat naše url adresy. Jak se budou chovat nově přidané komentáře na webu. Minimální a maximální velikost nahraného obrázku.

Zmenšit menu

Jako poslední tu máme úplně dole odkaz zmenšit menu. Kliknutím na tento odkaz nám zmizí popisky menu a namísto nich se zobrazí jen ikonky. Pro zobrazení popisků menu, klikneme zas úplně dole na šipku která nám rozbalí popisky nabídky.

Pokud již máte nainstalované nějaké pluginy, mohou se zobrazit rozšířené položky. Většinou se zobrazují v sekci nástroje nebo nastavení. Je možné že se rozšířená položka může zobrazit v levém postranním menu.


JK Studio

Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *