Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň? Naše špičkové CRM je navrženo tak, aby zefektivnilo vaše operace a zvýšilo vaše zisky.

Tato stránka zdůrazňuje některé z nejvýznamnějších změn produktu od vydání WordPress 6.0 z května 2022. Najdete zde také zdroje pro vývojáře a každého, kdo hledá hlubší porozumění WordPressu.

Nový výchozí motiv založený na 10 různých variantách stylu

Nové výchozí téma, Twenty Twenty-Three, staví na základních prvcích ve verzích 5.9 a 6.0 pro bloková témata a variace stylů a obsahuje 10 různých stylů a je „ Připraveno pro usnadnění “.

Lepší prostředí pro tvůrce díky vylepšeným a dalším šablonám

Nové šablony zahrnují vlastní šablonu pro příspěvky a stránky v Editoru webu. Nástroje pro vyhledávání a nahrazování urychlují návrh součástí šablony .

Více konzistence a kontroly napříč návrhovými nástroji

Díky upgradům ovládacích prvků pro prvky návrhu a bloky je rozvržení a proces vytváření webu konzistentnější, úplnější a intuitivnější.

Vytváření a správa nabídek je nyní jednodušší

Nové záložní možnosti v navigačním bloku znamenají, že můžete upravit nabídku, která je otevřená; není třeba hledat. Navíc ovládací prvky pro výběr a práci v menu mají své místo v nastavení bloku. Mobilní systém menu také dostane upgrade s novými funkcemi, včetně různých možností ikon, aby bylo menu podle vás.

Vylepšené rozvržení a vizualizace nastavení dokumentu

Čistší a lépe uspořádaný displej vám pomůže snadno prohlížet a spravovat důležitá nastavení příspěvků a stránek, zejména výběr šablon a plánovač.

Nastavení zámku jedním kliknutím pro všechny vnitřní bloky

Při zamykání bloků vám nový přepínač umožňuje použít nastavení zámku na všechny bloky v bloku, který obsahuje, jako je skupina, kryt a bloky sloupců.

Vylepšené zástupné symboly bloků

Různé bloky mají vylepšené zástupné symboly, které odrážejí možnosti přizpůsobení, které vám pomohou navrhnout váš web a jeho obsah. Zástupný symbol bloku obrázku například zobrazí vlastní okraje a dvoutónové filtry ještě před výběrem obrázku.

Vytvářejte bohatší seznamy a citace s vnitřními bloky

Bloky Seznam a Citace nyní podporují vnitřní bloky, což umožňuje flexibilnější a bohatší kompozice, jako je přidávání nadpisů do bloků nabídek.

Citlivější text s plynulou typografií

Fluidní typografie vám umožňuje definovat velikosti písma, které se přizpůsobí pro snadné čtení na jakékoli velikosti obrazovky.


Přidejte počáteční vzory do jakéhokoli typu příspěvku

Ve WordPress 6.0, když jste vytvořili novou stránku, uvidíte navrhované vzory, takže nemusíte začínat prázdnou stránkou. Ve verzi 6.1 uvidíte také modální vzory spouštění, když vytvoříte novou instanci jakéhokoli typu příspěvku.

Najděte bloková témata rychleji

Adresář motivů obsahuje filtr pro bloková témata a náhled vzoru poskytuje lepší představu o tom, jak by motiv mohl vypadat, při prozkoumávání různých motivů a vzorů.

Ponechte si nastavení Editoru stránek na později

Nastavení Site Editoru jsou nyní trvalá pro každého uživatele . To znamená, že vaše nastavení bude nyní konzistentní ve všech prohlížečích a zařízeních.

Efektivní stylový systém

Pravidla CSS pro okraje, výplň, typografii, barvy a okraje v rámci modulu stylů jsou nyní všechna na jednom místě, což zkracuje čas strávený úlohami specifickými pro rozvržení a pomáhá generovat sémantické názvy tříd.

Vylepšený přístup pro správce a editory

Více než 40 vylepšení v přístupnosti zahrnuje vyřešení problémů se ztrátou zaostření v editoru, vylepšení štítků formulářů a zvukových zpráv, usnadnění úpravy alternativního textu a opravu překrytí podnabídky v rozšířené navigaci na straně správce při menších velikostech obrazovky a vyšších úrovních přiblížení. . Přečtěte si více o přístupnosti ve WordPressu .

Další zajímavosti

6.1 obsahuje novou funkci time-to-read, která autorům obsahu ukazuje přibližné hodnoty času pro čtení stránek, příspěvků a vlastních typů příspěvků.

Slogan webu je na nových webech ve výchozím nastavení prázdný, ale lze jej upravit Základní nastavení.

Nový modální design nabízí efekt rozostření pozadí, což usnadňuje soustředění na daný úkol.

Aktualizované možnosti a funkce rozhraní

Aktualizace zahrnují prvky stylů , jako jsou tlačítka, citace a odkazy globálně; ovládání stavu přechodu, aktivního a fokusu pro odkazy pomocí theme.json (zatím není k dispozici k ovládání v rozhraní); a přizpůsobení podpory obrysů pro bloky a prvky, mimo jiné.

Pokračující vývoj možností rozvržení

Výchozí dimenze obsahu poskytované motivy lze nyní přepsat na postranním panelu stylů, což dává tvůrcům webu lepší kontrolu nad obsahem v plné šířce. Vývojáři mají nad těmito ovládacími prvky podrobnou kontrolu .

Blokové části šablony v klasických motivech

Části šablony bloků lze nyní definovat v klasických motivech přidáním příslušných souborů HTML do partsadresáře v kořenovém adresáři motivu.

Rozšířená podpora bloků Query Loop

Nové filtry umožňují variantám Query Block podporovat vlastní dotazy pro výkonnější varianty a pokročilé možnosti filtrování hierarchických typů příspěvků.

Filtry pro všechny vaše styly

Využijte filtry na postranním panelu Styly k ovládání nastavení na všech čtyřech úrovních vašeho webu – jádro, téma, uživatel nebo blok, od méně konkrétních po konkrétnější.

Přednastavené rozestupy pro rychlejší a konzistentní návrh

Ušetřete čas a vyhněte se pevnému kódování hodnot do motivu s přednastavenými hodnotami okrajů a odsazení pro více bloků .

Hlavní přednosti výkonu

WordPress 6.1 vyřešil více než 25 lístků věnovaných zvýšení výkonu. Od rozhraní REST API po multisite , WP_Querypo registraci základních bloků a nových kontrol stavu webu až po přidání asyncatributu do obrázků, existují vylepšení výkonu pro každý typ webu. Úplný rozpis lze nalézt v příručce Performance Field Guide .

Buďte mezi prvními, kdo získá nejnovější vylepšení přidáním pluginu Performance Lab na svůj testovací web WordPress nebo sandbox.

Podpora úprav pouze obsahu pro kontejnerové bloky

Díky nastavení úprav pouze obsahu lze rozvržení uzamknout v blocích kontejneru. V bloku pouze s obsahem jsou jeho potomci pro zobrazení seznamu neviditelní a zcela neupravitelné. Vy tedy ovládáte rozvržení, zatímco vaši autoři se mohou soustředit na obsah.

Zkombinujte to s možnostmi zamykání bloků pro ještě pokročilejší kontrolu nad vašimi bloky.


Dozvědět se více o WordPressu 6.1

Podívejte se na WordPress 6.1 v akci! Podívejte se na krátké přehledové video zdůrazňující některé z hlavních funkcí debutujících ve WordPressu 6.1.

Prozkoumejte learn.wordpress.org , kde najdete výuková videa, online workshopy, kurzy a plány lekcí pro organizátory Meetup, včetně nových funkcí ve WordPressu.

Podívejte se na nejnovější verzi Průvodce polem WordPress. Je přeplněná podrobnými poznámkami pro vývojáře, které vám pomohou při vytváření s WordPress.

Přečtěte si poznámky k vydání WordPress 6.1 , kde najdete další informace o zahrnutých vylepšeních a opravených problémech, informace o instalaci, poznámky pro vývojáře a zdroje, přispěvatele k vydání a seznam změn souborů v tomto vydání.

Zdroj:
Kategorie: WordPress

JK Studio

Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *