Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň? Naše špičkové CRM je navrženo tak, aby zefektivnilo vaše operace a zvýšilo vaše zisky.

WordPress 5.9 Josephine je venku!

Vítejte v Joséphine!
Představujeme 5.9, Joséphine. Toto nejnovější a nejuniverzálnější vydání WordPress, pojmenované na počest uznávané mezinárodní jazzové zpěvačky Joséphine Baker, je zde: stáhněte si jej nebo aktualizujte přímo ze svého řídicího panelu.

Jako celoživotní bojovnice za občanská práva věřila Joséphine Baker, že všichni lidé mohou spolu žít v harmonii, stejně jako se různé nástroje v jazzové kapele mísí a tvoří celek. Zapněte si seznam skladeb ze své oblíbené hudební služby a vychutnejte si její slavná ztvárnění „You are the great love“, „Sans Amour“ a „Love is a Dreamer“, když objevíte všechny funkce tohoto zbrusu nového vydání WordPress.

Vytvořte si web, který jste vždy chtěli – pomocí bloků. Kompletní úprava stránek je zde.

Dává vám kontrolu nad celým webem přímo v administraci WordPressu.

Přivítejte šablonu Twenty Twenty Two

A pozdravte první výchozí blokovou šablonu v historii WordPressu. Toto je více než jen nová výchozí šablona. Je to zbrusu nový způsob práce s WordPress šablonami.

Blokové šablony vám dávají do rukou širokou škálu vizuálních možností, od barevných schémat a kombinací písem až po šablony stránek a obrazové filtry vše dohromady v rozhraní pro úpravy webu. Provedením změn na jednom místě můžete dát Twenty Twenty Two stejný vzhled a dojem jako vaše značka nebo jiné webové stránky nebo se podívejte na svůj web jiným směrem.

Šablona Twenty Twenty Two je vám již k dispozici. Byla nainstalována s WordPress 5.9 a najdete jí s ostatními nainstalovanými šablonami.


Vaše osobní krabice s barvami čeká

Další blokové šablony vytvořené pro plné funkce úprav webu jsou v adresáři šablon spolu se šablonou Twenty Twenty Two, jen čekají na prozkoumání. Očekávejte další!

Když použijete některý z těchto nových šablon, již nepotřebujete Přizpůsobení. Místo toho máte veškerou sílu rozhraní stylů v editoru webu. Stejně jako v Twenty Twenty Two tam vytvoříte vzhled a dojem svého webu s nástroji, které pro svou práci potřebujete, v plynulém rozhraní, které prakticky ožije ve vašich rukou.


Navigační blok

Bloky přicházejí do navigace na webu, která je hlavní uživatelské zkušenosti.

Nový blok navigace vám dává možnost vybrat si: neustále reagující nabídku nebo nabídku, která se přizpůsobí velikosti obrazovky vašeho uživatele. Ať už vytvoříte cokoli, vězte, že je to možné znovu použít, kdekoli chcete, ať už ve zcela nové šabloně nebo po změně šablon.


Lepší ovládání bloků

WordPress 5.9 obsahuje nové typografické nástroje, flexibilní ovládací prvky rozvržení a jemnější kontrolu nad detaily, jako jsou mezery, okraje a další, které vám pomohou získat nejen vzhled, ale i lesk, který říká, že vám záleží na detailech.


Síla vzorů

Adresář WordPress vzorů je domovem široké škály vzorů bloků vytvořených tak, aby vám ušetřily čas a přidaly základní funkce webu. A můžete je upravit, jak uznáte za vhodné. Potřebujete pro své téma něco jiného v záhlaví nebo zápatí? Vyměňte jej za nový několika kliknutími.

Díky zobrazení téměř na celou obrazovku, které vás vtáhne, abyste viděli jemné detaily, usnadňuje Průzkumník vzorů porovnat vzory a vybrat ten, který vaši uživatelé očekávají.


Přepracované zobrazení seznamu

Ve verzi 5.9 vám zobrazení seznamu umožňuje přetáhnout obsah přesně tam, kam chcete. Správa složitých dokumentů je také jednodušší: jednoduché ovládací prvky umožňují rozbalovat a sbalovat sekce při vytváření webu — a přidejte do svých bloků kotvy HTML, které uživatelům pomohou stránku obejít.


Lepší blok galerie

Zacházejte s každým obrázkem v bloku Galerie stejně, jako byste s ním zacházeli v bloku Obrázek.

Upravte styl každého obrázku ve vaší galerii odlišně od ostatních (například s různými oříznutími nebo duplexy) nebo je vytvořte stejné. A změnit rozložení pomocí přetažení.


Zjistěte více o nových funkcích v 5.9

Chcete se ponořit do 5.9, ale nevíte, kde začít? Navštivte learn.wordpress.org, pro rozšíření zdrojů o nových funkcích ve WordPressu 5.9.

Zdroj: wordpress.org
Ke stažení: WordPress 5.9 Josephine


JK Studio

Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *