WordPress 5.4 “Adderley”

Publikoval/a WP24 dne

Tady to je! Nejnovější a největší verze aplikace WordPress, pojmenovaná na počest Nat Adderley, je k dispozici ke stažení nebo aktualizaci na hlavním panelu.

Další způsoby, jak oživit vaše stránky. S jednoduššími způsoby, jak to všechno udělat a vypadají lépe než kdy jindy – a zvýší rychlost, kterou můžete pocítit.

Každá hlavní verze přidává další editor bloků.

Díky nejlepším obrázkům ožívají další způsoby, jak oživit příspěvky a stránky. Více způsobů, jak přilákat své návštěvníky a udržet je zapojené, s bohatstvím vložených médií z nejlepších služeb na webu vy. Efektivnější procesy.

A rychleji všude, takže při vytváření sekcí nebo galerií nebo pouze zadávání řady próz můžete cítit, jak rychlejší je pracovní tok.

Dva nové bloky. A celkově lepší bloky.

 • Dva zcela nové bloky: Sociální ikony a tlačítka umožňují rychlé a snadné přidání interaktivních funkcí.
 • Nové způsoby s barvou: Přechody v tlačítkách a krycím bloku, přístup na panel nástrojů k možnostem barev v blocích RTF a poprvé, možnosti barev v blocích Skupina a Sloupce.
 • Hádejte mnohem méně! Verze 5.4 zjednodušuje celý proces umisťování a nahrazování multimédií v každém bloku. Nyní to funguje téměř v každém bloku!
 • A pokud jste si někdy mysleli, že by váš obrázek v bloku Media + Text měl odkazovat na něco jiného – možná by si měl obrázek brožury stáhnout tuto brožuru jako dokument? Teď to může.

Čistší uživatelské rozhraní, jasnější navigace – a snadnější přehledy!

 • Jasnější navigace bloků s blokovou strouhankou. A snadnější výběr, jakmile se tam dostanete.
 • Pokud potřebujete navigovat pomocí klávesnice, lepší karty a zaostření. Navíc můžete přejít na postranní panel téměř každého bloku.
 • Rychlost! 14% rychlejší načítání editoru, 51% rychlejší čas od psaní!
 • Tipy jsou pryč. Místo nich je zde možné uvítací okno průvodce, které můžete kdykoli a znovu zobrazit, kdykoli jej potřebujete – a pouze v případě potřeby.
 • Na první pohled zjistěte, zda jste v režimu úprav nebo navigace v bloku. Nebo, pokud máte omezené vidění, čtečka obrazovky vám řekne, v jakém režimu se nacházíte.

Pokud ovšem chcete pracovat s nejnovějšími nástroji a funkcemi, nainstalujte si plugin Gutenberg. Budete první, kdo v editoru bloků použije nové a vzrušující funkce, než je uvidí kdokoli jiný!

Vaše základní právo: soukromí.

5.4 pomáhá s různými problémy ochrany osobních údajů po celém světě. Takže když se uživatelé a zúčastněné strany zeptají na dodržování předpisů nebo na to, jak váš tým nakládá s uživatelskými daty, odpovědi by měly být mnohem jednodušší, aby byly správné.

Podívej se:

 • Export osobních údajů nyní zahrnuje informace o relacích uživatelů a údaje o poloze uživatelů z widgetu událostí komunity. Plus, obsah!
 • Sledujte pokrok při zpracování požadavků na export a mazání pomocí nástrojů na ochranu osobních údajů.
 • Navíc malá vylepšení v celé řadě dodávají nástrojům na ochranu soukromí trochu čistší vzhled. Vaše oči vám děkují!

Jen pro vývojáře.

Přidejte vlastní položky do položek nabídky – nativně.

Dvě nové akce vám umožní přidat vlastní položky do položek nabídky – bez pluginu a bez psaní vlastních chodítek.

Na obrazovce Správce nabídek se aktivuje pole wp_nav_menu_item_custom_fields těsně před tlačítky pro pohyb položky nabídky nav v editoru nabídek.

V Customizeru se na konci šablony formulářů polí položek nabídky aktivuje wp_nav_menu_item_custom_fields_customize_template.

Zkontrolujte svůj kód a zjistěte, kde tyto nové akce mohou nahradit váš vlastní kód, a pokud máte obavy z duplikace, přidejte kontrolu verze WordPress.

Bloky! Jednodušší styl, nová rozhraní API a vkládání.

 • Radikálně jednodušší stylování bloků. Záporné okraje a výchozí výplň jsou pryč! Nyní můžete stylovat bloky tak, jak je potřebujete. A refactor se zbavil čtyř redundantních obalů.
 • Pokud vytváříte pluginy, můžete nyní zaregistrovat sbírky svých bloků podle jmenného prostoru napříč kategoriemi – skvělý způsob, jak získat větší viditelnost značky.
 • Umožněte uživatelům více pracovat se dvěma novými API: blokovými variantami a přechody.
 • V editorech nyní editor bloků podporuje TikTok – a CollegeHumor je pryč.

 Zdroj: wordpress.org


WP24

Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.