Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň? Naše špičkové CRM je navrženo tak, aby zefektivnilo vaše operace a zvýšilo vaše zisky.

Jakmile na svou stránku nebo příspěvek přidáte veškerý svůj obsah, máte možnost stránku uložit jako koncept nebo publikovat stránku. Kliknutím na odkaz Uložit koncept jednoduše uložíte svou stránku / příspěvek. To je užitečné, pokud se chcete později vrátit a přidat další obsah, nebo pokud ještě nejste připraveni publikovat.

Chcete-li před publikováním vidět, jak bude stránka / příspěvek vypadat, klikněte na tlačítko Náhled. Tím se otevře náhled aktuální stránky / příspěvku na jiné kartě prohlížeče.

Při ukládání je k dispozici několik možností. Ve výchozím nastavení je Stav nastaven na Koncept, když jednoduše kliknete na Uložit koncept. Zaškrtnutím políčka Čekající na kontrolu na panelu Stav a viditelnost v postranním panelu Nastavení nastavíte stránku Stav na Čeká na kontrolu. To znamená, že koncept čeká na kontrolu redaktorem před zveřejněním.

K dispozici je také možnost vytvořit příspěvek „Přilepit k horní části blogu“. Rychlé příspěvky jsou umístěny v horní části všech příspěvků na blogu a zůstávají tam i po zveřejnění nových příspěvků. Zaškrtnutím páčky v horní části zaškrtávacího políčka blogu bude příspěvek „Přilepený“. Tato možnost je k dispozici pouze pro příspěvky. Pro stránky není k dispozici.

Viditelnost stránky můžete také změnit kliknutím na odkaz vpravo od Viditelnosti na panelu Stav a viditelnost.

  • Veřejné je výchozí nastavení a znamená, že stránku lze zobrazit všem.
  • Soukromé skryje obsah před veřejností úplně. Běžní uživatelé a návštěvníci nebudou vědět o soukromém obsahu. Soukromý obsah uvidíte, pouze když jste přihlášeni ke svému blogu WordPress.
  • Chráněno heslem vám umožňuje přiřadit heslo k vaší stránce. Na stránku budou mít přístup pouze lidé, kteří mají heslo.

Na panelu Permalink na postranním panelu Nastavení je úplná adresa URL vaší stránky nebo příspěvku. Tuto adresu URL uvidíte po prvním uložení obsahu spolu se Slugem Stránka / příspěvek, který byl pro stránku vygenerován. Kliknutím na tento odkaz URL přejdete na publikovanou stránku, nebo pokud stránka ještě nebyla publikována, náhled stránky. Tuto slugovou stránku můžete upravit úpravou pole Slug URL přímo nad odkazem URL. Můžete se rozhodnout pro zlepšení SEO (Search Engine Optimization). Většinou však jednoduše ponecháte výchozí adresu URL, kterou WordPress automaticky vygeneruje na základě vašeho názvu stránky / příspěvku.

Ve výchozím nastavení se při publikování stránky / příspěvku váš obsah zveřejní okamžitě. Chcete-li to změnit, klikněte na odkaz vpravo od Publikovat na panelu Stav a viditelnost. Poté můžete vybrat datum a čas, kdy chcete naplánovat zveřejnění stránky / příspěvku. Po nastavení data a času pro publikování musíte stále kliknout na tlačítko Publikovat, abyste mohli publikovat v požadovaném datu a čase.

V editoru bloků je publikování obsahu dvoustupňový proces. Po kliknutí na tlačítko Publikovat se vám zobrazí nový panel publikování, který potvrdí váš výběr, a poskytne vám další šanci aktualizovat viditelnost obsahu a datum publikování. Kliknutím na tlačítko Publikovat zde publikujete svoji stránku / příspěvek a zveřejníte jej na svém webu.

Pokud chcete tuto další kontrolu před publikováním vypnout, můžete to zrušit zaškrtnutím políčka ve spodní části tohoto dalšího panelu Publikovat. Po vypnutí tlačítko Publikovat publikuje váš obsah okamžitě, stejně jako před WordPress 5.0. Pokud se později rozhodnete, že chcete tuto kontrolu před publikováním znovu zapnout, můžete tak učinit pomocí panelu Možnosti. Tento panel najdete kliknutím na možnost nabídky Předvolby pod ikonou Možnosti v pravém horním rohu stránky (Editor bloků Další možnosti). Jakmile se zobrazí panel Možnosti, zaškrtnutím políčka Zahrnout kontrolní seznam před publikováním tyto kontroly před publikováním znovu povolíte.


JK Studio

Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *