Vytvoření sítě webů ve WordPressu
Máte možnost využívat síť z webů pomocí vícemístné funkce. Tento článek obsahuje pokyny pro vytváření sítí s více místy. Doporučujeme si přečíst příspěvek „Než vytvoříte síť“, protože obsahuje důležité informace o plánování soukromé sítě.
Sítě s více místy se mohou velmi podobat vaší vlastní osobní verzi webu. Koncoví uživatelé vaší sítě mohou vytvářet své vlastní weby na vyžádání, stejně jako koncoví uživatelé mohou vytvářet blogy na vyžádání. Pokud nepotřebujete povolit koncovým uživatelům vytvářet na vyžádání vlastní weby, můžete vytvořit více setovou síť, do které můžete přidat nové weby pouze vy, administrátor.
Sítě s více místy jsou kolekce webů, které všechny sdílejí stejné základní instalační soubory WordPress. Mohou také sdílet pluginy a témata. Jednotlivé weby v síti jsou virtuální weby v tom smyslu, že na serveru nemají vlastní adresáře, přestože mají samostatné adresáře pro nahrávání médií v rámci sdílené instalace a v databázi mají samostatné tabulky. POZNÁMKA: Upgradováno a nemůžete najít nabídku Network Admin?
Ve srovnání s typickou jedinou instalací WordPress má síťová instalace další aspekty. Musíte se rozhodnout, zda chcete použít subdomény nebo podsložky a jak je chcete spravovat. Instalace motivů a pluginů je jiná: například každý jednotlivý web v síti může aktivovat obojí, ale ne nainstalovat.
Tato příručka popisuje ruční instalaci WordPress Multisite v aktuální instalaci WordPress.
Krok 1: Připravte si WordPress
Váš stávající web WordPress bude aktualizován při vytváření sítě. Pokud se nejedná o novou instalaci a nemáte co ztratit, zálohujte prosím databázi a soubory.
Ověřte, zda Pretty Permalinks funguje na jedné instanci WP.
Také deaktivujte všechny aktivní doplňky. Po vytvoření sítě je můžete znovu aktivovat.
Pokud plánujete spustit WordPress z vlastního adresáře, proveďte to před aktivací Multisite.
Krok 2: Povolit více míst
Chcete-li povolit položku nabídky Nastavení sítě, musíte nejprve v wp-config.php souboru definovat více směrný server .
Otevřete wp-config.php a přidejte tento řádek výše, kde je uvedeno /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */. Pokud to nikde neříká, přidejte řádek někde nad první řádek začínající require nebo include.
/ * Multisite * /
define (‚WP_ALLOW_MULTISITE‘, true);
Chcete-li pokračovat, budete muset aktualizovat svůj prohlížeč.
Krok 3: Instalace sítě
Předchozí krok povoluje položku Nastavení sítě v nabídce Nástroje. Pomocí této položky nabídky přejděte na obrazovku Vytvoření sítě webů WordPress .
Chcete-li zobrazit příklad obrazovky vytvoření sítě webů WordPress, podívejte se na položky Správa > Nástroje > Nastavení sítě. Obrazovka nevypadá úplně stejně za všech okolností. Uvedený příklad se týká instalace localhost, která omezuje dostupné možnosti.
Adresy webů ve vaší síti
Máte možnost volby mezi subdoménami a podadresáři, s výjimkou případů, kdy stávající nastavení omezuje váš výběr.
Musíte si vybrat jeden nebo druhý. Po instalaci můžete síť nakonfigurovat tak, aby po instalaci použila jinou možnost, navzdory radám na obrazovce, ale opětovné nastavení nemusí být snadné.
Zástupný DNS potřebujete pouze pro weby založené na doméně na vyžádání, a to i přes radu, která může být na obrazovce.
- Subdomén – sítě založené na doméně, ve kterém místa na požádání pomocí subdomény
- Podadresáře – síť založená na trasách, ve které weby na vyžádání používají cesty
Podrobnosti o síti
Ty jsou vyplněny automaticky, ale můžete provést změny. Adresa serveru doména URL, kterou používáte pro přístup k instalaci WordPress. Název sítě, název vaší sítě jako celek. E-mailová adresa správce Vaše e-mailová adresa jako super administrátor sítě jako celek (na celé síti).
Znovu zkontrolujte podrobnosti a stiskněte tlačítko Instalovat.
Poznámka: Instalační program může provést kontrolu subdomén zástupných znaků, pokud jste je ještě nenakonfigurovali nebo pokud je vůbec nepotřebujete. Pokud se varování netýká vaší sítě, ignorujte jej. Informace o subdoménách zástupných znaků naleznete v části požadavky na server v části než vytvoříte síť.
Krok 4: Povolení sítě
Chcete-li povolit síť, postupujte podle pokynů na obrazovce Vytvoření sítě webů WordPress. Pokyny, které vidíte, jsou přizpůsobeny vaší instalaci. Nemusí být stejné jako příklady, které vidíte zde.
Zálohujte své stávající soubory wp-config.php a .htaccess soubory, pokud se nejedná o novou instalaci a nemáte co ztratit.
Existují dva kroky: 1. Přidejte do souboru určené řádky , další řádky jdou těsně poté, kam jste přidali řádek v kroku 1: Připravte si WordPress. 2. Přidejte do souboru určené řádky. Pokud soubor nemáte , vytvořte jej ve stejném adresáři jako soubor. Máte-li již nějaký soubor nahradit všechny existující WP linky s těmito novými. V některých případech bude pravděpodobně nutné přidat na začátek souboru možnosti Follow Symlinks. wp-config.php .htaccess
Po dokončení těchto kroků se znovu přihlaste pomocí poskytnutého odkazu. Abyste se mohli přihlásit, možná budete muset vymazat mezipaměť a soubory cookie v prohlížeči.
Krok 5: Nastavení správce sítě
V levé části panelu nástrojů WordPress jsou Moje weby druhou položkou. Tam jsou uvedeny všechny vaše weby, s praktickými nabídkami a také položkou nabídky administrace sítě webů. V části administrace sítě webů můžete pomocí položky nástěnka přejít na obrazovku síťový panel..
Přejděte na obrazovku nastavení a nakonfigurujte možnosti sítě a obrazovku weby pro správu webů.
Další informace viz: Network Admin
Krok 6: Administrace
O pokročilé správě sítě budete možná potřebovat vědět další věci kvůli další složitosti multisite. I když znáte WordPress, umístění a chování Multisite Network Administrace může být matoucí.
Pro více informací čtěte více místa správa sítí.
0 komentářů