Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň? Naše špičkové CRM je navrženo tak, aby zefektivnilo vaše operace a zvýšilo vaše zisky.

Rubriky můžete použít k definování sekcí vašeho webu a seskupení příspěvků. Výchozí rubrika je Nezařazené, ale lze ji snadno změnit v nastavení. Stránky nelze přidružit k rubrikám. Rubriky můžete přidružit pouze k příspěvkům.

Rubrika lze přidat dvěma způsoby. Lze je přidat při přidávání nebo úpravách vašeho příspěvku, nebo je lze přidat pomocí možnosti nabídky rubriky. Přidáním rubrik při úpravách svého příspěvku tyto rubriky automaticky přiřadíte k vašemu příspěvku. Přidání rubriky pomocí možnosti nabídky rubriky se jednoduše přidá do seznamu dostupných rubrik.

Když kliknete na možnost nabídky rubriky, zobrazí se seznam rubrik, které již byly přidány, spolu s některými prázdnými poli, která vám umožní přidat novou rubriku.

Chcete-li přidat novou rubriku, vyplňte prázdná pole a poté klikněte na tlačítko Přidat novou rubriku

  • Název – Název se zobrazuje na vašem webu.
  • Název v URL – Název v URL je verze názvu vhodný pro URL. Obvykle jsou všechna písmena malá a obsahují pouze písmena, číslice a spojovníky.
  • Nadřazená rubrika – Rubriky mohou na rozdíl od značek mít hierarchii. Chcete-li vytvořit podrubriku, stačí vybrat jinou rubriku z rozevíracího seznamu nadřazený.
  • Popis – Popis není ve výchozím nastavení prominentní, některá témata jej však mohou zobrazit.

Jakmile přidáte novou rubriku, zobrazí se v seznamu rubriky na pravé straně obrazovky.

Když umístíte kurzor na každý řádek v seznamu rubrik, objeví se pod názvem rubriky několik odkazů.

  • Upravit – Umožňuje upravit vlastnosti rubriky, jako je název, název v URL, nadřazená rubrika a popis
  • Rychlé úpravy – Umožňuje rychle upravit název rubriky a název v URL
  • Odstranit – Odstraní rubriku trvale ze seznamu rubrik. Po kliknutí na odstranit budete vyzváni k potvrzení vaší volby. Kliknutím na OK rubriku odstraníte, nebo storno, pokud ji nechcete smazat
  • Zobrazit – Zobrazí se seznam všech příspěvků, které aktuálně používají tuto rubriku.

Pokud chcete trvale smazat více rubrik najednou, zaškrtněte políčka vedle rubrik, které chcete smazat, a poté vyberte odstranit z rozevíracího seznamu hromadné akce v horní části stránky. Po výběru možnosti odstranit klepněte na tlačítko použít a okamžitě odstraníte vybrané rubriky (nebudete vyzváni k potvrzení své volby).

Odstranění rubriky neodstraní příspěvky v této rubrice. Místo toho jsou příspěvky, které byly přiřazeny pouze odstraněné rubriky, nastaveny na výchozí rubriku, která je ve výchozím nastavení nastavena na Nezařazené. Výchozí rubriku příspěvků lze konfigurovat v části Nastavení > Publikování > Výchozí rubrika pro příspěvky.

Kategorie: NávodyWordPress

JK Studio

Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *