Přidávání obsahu na stránky není nic složitého jak pro příspěvky tak stránky. Postup je v obou případech téměř totožný. Vedle zobrazení na stránkách spočívá další hlavní rozdíl v možnosti asociovat jednotlivé kategorie a tagy, což v případě stránek možné není. Tagy představují klíčová slova vytvořená, která identifikují důležité informace v příspěvcích (jméno, předmět/věc apod.), které se mohou vyskytovat i v jiných příspěvcích. Naopak část Kategorie představuje předem určené sekce.
Pokud bychom přirovnali „stránku“ ke knize, „kategorie“ by v našem případě představovala obsah knihy a „tagy“ jednotlivé pojmy, termíny. Do WordPressu 5.0 bylo zakomponováno zcela nové editační rozhraní. Nový editor se nazývá Editor bloků, i když ho můžete znát také pod jeho vývojovým názvem Gutenberg. Smyslem nového rozhraní bylo usnadnění vytváření stránek a příspěvků tak, aby vám byla poskytnuta větší flexibilita. Počínaje WordPressem 5.0 je tento Editor bloků výchozím editorem pro vytváření stránek, jejich úprav a editace.
Ne každému však nové editační rozhraní může vyhovovat. Pokud tedy chcete pokračovat v používání starého klasického editoru (TinyMCE), můžete tak učinit pomocí instalace pluginu Classic Editor. Tento plugin vám umožní zakázat nový editor bloků a místo toho vám poskytne stejné editační rozhraní, které jste používali před WordPress 5.0. Tento plugin si můžete stáhnout z adresáře pluginy na webové stránce WordPress.org, nebo jej můžete nainstalovat přímo na vaše stránky pomocí možnosti Pluginy > Instalace pluginů a poté zadáte do vyhledávacího pole Classic Editor.
Pokud např. zjistíte, že vaše stávající šablona s novým editorem bloků nepracuje správně, nebo že některé z vašich stávajících pluginů nefungují podle očekávání, určitě nainstalujte plugin Classic Editor, který vrátí editor zpět do stejného rozhraní, které jste používali před WordPress 5.0.
Pokud se někdy v budoucnu rozhodnete, že chcete použít nový editor bloků, stačí, když plugin Editor Classic deaktivujete.
0 komentářů