Chcete-li odpovědět na komentář, který někdo napsal k jednomu z vašich příspěvků, jednoduše najeďte myší nad komentář a klikněte na odkaz Odpovědět, když se objeví. Pod komentářem se poté zobrazí editační pole, do kterého můžete napsat svou odpověď.
Když jste napsali svůj komentář, klikněte na tlačítko Odpovědět nebo případně klikněte na Zrušit, chcete-li přestat odpovídat, a zrušit úpravy.
Editor, který se zobrazí při odpovědi nebo úpravě komentáře (pomocí odkazů Odpovědět, Rychlé úpravy nebo Upravit), se při vytváření nebo úpravách stránky nebo příspěvku hodně podobá editoru, pouze ne tak intuitivní. V horní části editoru je řada formátovacích tlačítek. Tato tlačítka poskytují základní možnosti formátování html při vytváření nového komentáře k odpovědi nebo úpravě existujícího komentáře.
Tlačítka fungují dvěma způsoby. Kliknutím na tlačítko, aniž byste nejprve zvýraznili jakýkoli text, jednoduše vložíte úvodní html značku relevantní pro dané tlačítko. Například kliknutím na tlačítko Tučné vložíte do svého komentáře značku <strong> html. Opětovným kliknutím na tlačítko Tučné zavřete značku vložením závěru </strong> značka. Pokud před kliknutím na tlačítko zvýrazníte nějaký text, kolem tohoto zvýrazněného textu se vloží otevírací i zavírací značka. Například zvýrazněním textu „tučným textem“ se před kliknutím na tlačítko Tučné vloží „<strong> tučný text </strong>“.
- Tučné – tučné písmo.
- Kurzíva – Kurzíva text.
- Odkaz – slouží k vložení odkazu na web. Po kliknutí na tlačítko se zobrazí vyskakovací okno, do kterého zadáte adresu URL, na kterou chcete vytvořit odkaz.
- Blockquote – Používá se jako způsob zobrazení nabídky. To, jak to vypadá, bude zcela záviset na tématu, které váš web aktuálně používá.
- Odstranit – Používá se jako způsob zobrazení odstraněného textu. To, jak to vypadá, bude záviset na tématu, ale obvykle se to projeví přeškrtnutím textu.
- Vložit – Používá se jako způsob zobrazení vloženého textu. To, jak to bude vypadat, bude záviset na tématu, ale obvykle se to projeví podtržením textu.
- Obrázek – slouží k vložení obrázku do komentáře. Po kliknutí na tlačítko se zobrazí vyskakovací okno, do kterého zadáte adresu URL obrázku, který chcete vložit.
- Neuspořádaný seznam – slouží k vložení neuspořádaného (nebo nečíslovaného) seznamu.
- Seřazený seznam – Slouží k vložení seznamu nebo očíslovaného seznamu.
- Položka seznamu – slouží k vložení položky seznamu do objednaného nebo neuspořádaného seznamu.
- Code – Používá se k označení části kódu.
- Zavřít značky – slouží k zavření otevřených značek. Pokud jste například klikli na tlačítka Tučné i Kurzíva pro vložení jejich otevíracích značek, kliknutím na tlačítko Zavřít značky vložíte obě odpovídající uzavírací značky ve správném pořadí.
0 komentářů