Tento kurz vysvětluje, jak provést převod WordPress webu na nový hosting. Ať už provádíte převod z Wedos.cz nebo od jiného běžného poskytovatele hostingu, zde najdete podrobné pokyny, jak migrovat WordPress na nového hostitele.

Úplný přenos – Přechod od jednoho poskytovatele hostingu na druhý je při správném provedení snadný úkolu. Skládá se ze tří částí – přesun složek, přesun databáze a rekonfigurace (v případě potřeby).

Přenos souborů – Chcete-li přesunout soubory z jednoho hostitele na druhého, můžete použít svého oblíbeného klienta FTP. Přesuňte soubory z FTP nejprve do místního počítače a poté je nahrajte na nový účet.

Migrace databáze – Dalším krokem je přesunutí databáze. Nejprve musíte exportovat databázi ze starého hostitelského účtu. Po exportu dat vytvořte ve svém novém hostitelském účtu novou databázi a importujte do ní migrovaný obsah.

Překonfigurace – Překonfigurujte WordPress tak, aby fungoval z nového místa. Chcete-li to provést, otevřete soubor wp-config.php v kořenové složce WordPress a vyhledejte následující řádky.

define(‚DB_NAME‘, ‚nazev_db‘);
/** MySQL database username */
define(‚DB_USER‘, ‚nazev_db‘);
/** MySQL database password */
define(‚DB_PASSWORD‘, ‚heslo‘);
/** MySQL hostname */
define(‚DB_HOST‘, ‚hostitel‘);

Nahraďte tyto hodnoty svou skutečnou databází, uživatelským jménem a heslem databáze. Název hostitele by také mohl být nahrazen localhost . Poté soubor uložte a váš web WordPress by měl být spuštěn z nového hostovacího účtu.

Pokud se na novém serveru změní název domény používaný WordPress, je nutná další rekonfigurace. Jak to udělat, si můžete přečíst v tomto návodu.


JK Studio

Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *