Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň? Naše špičkové CRM je navrženo tak, aby zefektivnilo vaše operace a zvýšilo vaše zisky.

Chcete do WordPress přidat kategorie a štítky? Je to základní funkce, kterou byste neměli ignorovat. Zde je příklad. Když vejdete do Walmartu nebo jiného velkého obchodu, uvidíte jasně označené uličky. Tyto znaky usnadňují nalezení toho, co potřebujete. Představte si, že se celé hodiny procházíte uličkami a snažíte se najít svou oblíbenou příchuť Kombuchy, aniž by vám pomohly žádné značky. To by pro obchod nebylo ideální, protože zákazníci by byli naštvaní a odešli.

Kategorie ve WordPressu fungují podobným způsobem. Související obsah můžete seskupit, čímž zlepšíte uživatelský dojem (UX) na svém webu. Kategorie a značky pomáhají uživatelům a vyhledávačům zúžit vyhledávání, aby našli přesně ten příspěvek, který hledají. Jsou jedním ze způsobů, jak vám WordPress pomáhá organizovat obsah, aby bylo možné jej snadno vyhledávat. Chcete-li pro ně odborný termín – Taxonomie.

Kromě toho kategorie a značky usnadňují vyhledávačům objevování a indexování většího množství vašeho obsahu. To znamená skvělé věci, pokud chcete vylepšit své SEO stroje, abyste se umístili výše ve výsledcích vyhledávání.

Rozdíl mezi kategoriemi a štítky

Nyní možná máte dobrou představu o rozdílu mezi kategoriemi a značkami z výše uvedeného příkladu. Ve skutečnosti máme úplného průvodce kategoriemi a značkami WordPress, ale abychom to vyjádřili jasněji a rychle, zde je několik klíčových bodů:

  • Kategorie jsou hierarchické, zatímco značky jsou úzce vymezené a popisují příspěvek.
  • Kategorie obsahují příspěvky, které spadají do stejné skupiny nebo hlavy nebo podnadpisu, tagy se používají pro příspěvky, které nelze ve skutečnosti zařadit do žádné kategorie.
  • Všechny příspěvky musí být zařazeny do jedné kategorie. Ve výchozím nastavení bude WordPress používat ‚Nekategorizované‘ (můžete to změnit v nastavení). Všechny příspěvky ale nemusí být označeny.

Kategorie a značky usnadňují čtenáři procházení vaší webové stránky. Nejlepší je přidat je v době vytváření příspěvku. Kategorie se často stanou rámcem vašeho webu, a proto musíte nadpisy kategorií vybírat opatrně.

Je to důležité pro účely SEO?
Kategorie a značky usnadňují vyhledávačům objevování a indexování většího množství vašeho obsahu. To znamená skvělé věci, pokud chcete vylepšit své SEO stroje, abyste se umístili výše ve výsledcích vyhledávání.

Použití správných klíčových slov může pomoci, aby se váš příspěvek objevil ve výsledcích vyhledávání při vyhledávání kategorie nebo značky. Jeden příspěvek může spadat do více kategorií a mít mnoho značek, což zvyšuje šance na vystavení. Jen mějte na paměti, že přidávání kategorií a značek by nemělo být prováděno pouze pro vyhledávače. Hlavním hlediskem by mělo být, aby vás čtenář snadno našel pomocí běžně používaných popisů.

Proč používat plugin kategorie nebo značky?
WordPress se již dodává s výkonnou funkcí kategorie, ale v některých scénářích může mít omezení. Dnešní kolekce se vám pokouší představit některé šikovné pluginy kategorie WordPress. K přeplnění nebo přepracování výchozího systému kategorií WordPress můžete použít následující pluginy. Některé pluginy vám umožňují nahlédnout pod pokličku a provést spoustu vlastních změn v infrastruktuře kategorií WordPress. To vše bez přidávání složitého kódu nebo úpravy souborů motivů, což je pro začátečníky děsivé.

Jiné vám umožňují provádět drobné změny ve fungování kategorií a značek. Cesta, kterou si zvolíte, tedy nakonec závisí na tom, čeho se snažíte dosáhnout. To znamená, zvážíme kotvu a vyplujeme. Upřímně doufám, že najdete přesně ten plugin kategorie WordPress, který potřebujete, abyste si usnadnili práci.

Následující pluginy kategorie WordPress jsme uvedli bez konkrétního pořadí, protože jsou všechny úžasné. Navíc jsme vybrali výkonné a pravidelně aktualizované pluginy, což znamená, že vás čeká skvělá jízda. Kromě toho jsme připravili kolekci bezplatných a prémiových pluginů, které jsou ideální pro bootstrappery a profesionály WordPress, kteří hledají pokročilé funkce.

TaxoPress je správce značek, kategorií a taxonomie WordPress

První na našem seznamu je TaxoPress, plnohodnotný plugin kategorie WordPress. Je to jeden z nejpopulárnějších pluginů kategorie WordPress na trhu. Umožňuje vám vytvářet a spravovat kategorie, značky a termíny taxonomie jako šéf.

Dodává se s množstvím funkcí, které vám dávají absolutní kontrolu nad kategoriemi na vašem webu WordPress. Abychom to vyhodili, může to být jediný plugin kategorie WordPress, který kdy budete potřebovat.

Za prvé, TaxoPress vám umožňuje přidávat a upravovat kategorie pro příspěvky, stránky, média a vlastní typy příspěvků. To je velké plus, protože ve výchozím nastavení WordPress nabízí kategorie pouze pro příspěvky.

Za druhé, můžete vytvářet dynamické cloudy značek s mnoha možnostmi konfigurace a dokonce značky sloučit. To znamená, že vaše štítky nebudou všude a budou vypadat přesně tak, jak si přejete.

Za třetí, můžete nastavit TaxoPress, aby analyzoval váš obsah a automaticky generoval kategorie a značky. Díky tomu ušetříte spoustu času a snadno vytvoříte relevantní kategorie a štítky.

Pokud to nestačí, plugin používá rozhraní Dandelion a OpenCalais API k analýze vašeho příspěvku v reálném čase a nabízí automatické značky, které můžete ke svému příspěvku okamžitě přidat.

A konečně vám plugin umožňuje propojit konkrétní slova ve vašem příspěvku na blogu s celou stránkou archivu této značky. Pokud tedy nastavíte výraz „Amerika“, funkce Automatické odkazy propojí všechny výskyty „Amerika“ ve vašem obsahu na stránku archivu „Amerika“. To je /tag/amerika.

Brilantní, že? Aby byla dohoda sladší, TaxoPress je 100% zdarma ke stažení a použití z WordPress.org. Pokud potřebujete větší palebnou sílu ve svém rohu, můžete si vybrat profesionální verzi.


Plugin WordPress Tag Cloud – Skupiny značek

Věděli jste, že značky mohou být jako nástroje pro zjišťování obsahu docela účinné? To je pravda, pokud jste neměli tušení. Pomocí značek můžete zlepšit navigaci na webu. Můžete vytvořit celou navigační stránku se značkami.

Nedává vám to už nápady? Já vím, já taky 🙂 Znamená to také konec neuspořádaných tagů, kterými je WordPress notoricky známý.

Víte, jak váš cloud tagů nebo stránka archivu zobrazuje všechny tagy bez ohledu na jejich relevanci? Plugin Tag Groups WordPress vám umožňuje seskupovat značky v závislosti na typu. Skvělý příklad můžete vidět výše.

Ale to je jen jeden ze stylů. Plugin Tag Groups vám umožňuje vytvořit mrak tagů s kartami, mrak tagů akordeonů, seznam tagů (jak je uvedeno výše) a abecední cloud nebo seznam.

Plugin se neuvěřitelně snadno používá, protože všechny funkce přicházejí jako Gutenbergovy bloky nebo krátké kódy. Skupiny značek fungují hned po vybalení, ale můžete si je rozsáhle přizpůsobit tak, aby vyhovovaly vašim konkrétním potřebám.

Tag Groups je kompatibilní s plochými tagy, jako jsou produktové tagy WooCommerce, což je docela užitečné. Celkově vzato je vaše práce se značkami mnohem jednodušší se skupinami značek.


Pořadí kategorií a taxonomických podmínek Pořadí

Hledáte rychlý a snadný způsob, jak třídit kategorie a štítky? Zadejte pořadí kategorií a pořadí podmínek taxonomie. Tento bezplatný plugin nabízí jednoduché řešení jednoduchého úkolu.

Po instalaci vám Pořadí kategorií a Pořadí podmínek taxonomie umožňuje přetažením změnit pořadí taxonomií. To může být užitečné, když chcete, aby se vaše podmínky zobrazovaly v určitém pořadí, například ve widgetu Kategorie nebo v cloudu značek.

Plugin funguje se všemi typy příspěvků, všemi taxonomiemi (poznámka – které jsou hierarchicky aktivní) a je aktuálně přeložen do 23 jazyků.


Seznam příspěvků kategorie

Pomocí krátkého kódu tento plugin zobrazí seznam příspěvků podle kategorií na stránce nebo příspěvku. Zkrácený kód se vloží při psaní nebo úpravě stránky nebo příspěvku a příspěvek se zobrazí v této kategorii. Můžete také použít widget, který je součástí pluginu, ale pro maximální funkčnost zvolte krátký kód.

Pomocí krátkého kódu zadejte počet příspěvků, které se mají zobrazit, pořadí, ve kterém se mají zobrazovat, a název kategorie. Lze zobrazit jméno autora příspěvku, datum a mnoho dalších prvků. Všechny prvky lze přizpůsobit pomocí CSS a HTML. Pokud narazíte na nějaké závady, podívejte se na často kladené otázky, kde je k dispozici řada řešení krátkých kódů.


Přihlásit se k odběru kategorie

Poslední, ale rozhodně je Subscribe to Category, výkonný plugin kategorie WordPress, který dělá přesně to – přihlásit uživatele k odběru konkrétní kategorie.

Plugin je zvláště užitečný pro použití WordPress s velkými weby, které pokrývají širokou škálu témat. Umožňuje vašim uživatelům sledovat pouze témata, která chtějí vidět, a ne každý jednotlivý příspěvek, který publikujete.

Odebírat podle kategorií je fantastický způsob, jak segmentovat své čtenáře podle kategorií, aniž byste museli platit desetník. Nejlepší na tom je, že plugin funguje i s vlastními příspěvky a taxonomiemi.

Mezi další pozoruhodné funkce patří vylepšené vyhledávání klíčových slov, upozornění na e-maily a SMS, e-mailová šablona se zástupnými symboly, widgety a zkratky. Je zdarma a opravdu snadno se instaluje a používá.


Kategorie knihovny médií

Ve výchozím nastavení WordPress umožňuje pouze přidávat kategorie do příspěvků. Výchozí systém kategorií WordPress vám neumožňuje přidávat kategorie do médií, stránek a některých vlastních kategorií.

Ale díky pluginům kategorií WordPress, jako jsou kategorie Media Library Categories, můžete nyní přidávat kategorie k obrázkům, videím, zvukům a dalším typům médií.

Je to super-duper snadná instalace, není nutné nastavení, jakmile aktivujete plugin. Poté můžete pomocí hromadných akcí přidat, upravit nebo odebrat jakoukoli kategorii pro více příspěvků.

Zásuvný modul Media Library Categories je zvláště užitečný, pokud máte web bohatý na média, jako je web s fotografiemi nebo videem s velkým množstvím obsahu. Díky tomu je vyhledávání a organizace mediálních souborů na vašem webu stejně snadné jako A, B, C.


Žádná základna kategorií (WPML)

Už vás nebaví základní kategorie, která se zobrazuje v adresách URL vašich kategorií, např. vasestranky.com/kategorie/novinky/? Pokud ano, budete milovat plugin No Category Base.

Namísto adres URL kategorií, které vypadají jako ve výše uvedeném příkladu, plugin No Category Base eliminuje základ kategorií a ponechává vaše adresy URL vypadat takto: yoursite.com/news/. Musíte souhlasit, že to vypadá mnohem chladněji.

A nemáte se čeho bát, protože No Category Base nepřeruší žádné odkazy ani neovlivní vaše SEO. Plugin navíc automaticky přesměruje všechny odkazy na staré kategorie na nové pomocí přesměrování 301, což je dobré pro SEO.

Žádná základní kategorie nefunguje hned po vybalení a téměř nepřidává žádnou režii, protože je jednoduchá. Nebudete potřebovat technické znalosti, protože nebudete muset upravovat žádné soubory WordPress.

Plugin je kompatibilní s WMPL, podkategoriemi a WordPress multisite. Je zcela zdarma a dobře se hraje i s jinými pluginy.


Cool Tag Cloud

Řekněme, že možná nechcete své značky seskupovat, ale nechat je vyskakovat. Pokud chcete na své značky WordPress použít rychlé styly, zamilujete si Cool Tag Cloud.

Cool Tag Cloud je lehký a citlivý plugin pro značky WordPress, který vám pomůže navrhnout barevný cloud tagů, který je okamžitě patrný. Responzivní znamená, že váš tag cloud vypadá skvěle na více zařízeních a prohlížečích.

K používání Cool Tag Cloud nepotřebujete žádné znalosti kódování. Každé nastavení, které potřebujete, je dostupné na jednoduché obrazovce možností. Stačí namířit a kliknout a vaše práce je hotová.

Cool Tag Cloud vám umožňuje upravit vzhled vašeho tag cloudu několika způsoby. Ve výchozím nastavení máte devět barev, několik písem, různé velikosti písma (s omezením na 17 pixelů), tloušťku písma a transformaci textu (velká písmena, malá písmena atd.)

Dále můžete nastavit určitý počet značek, které se mají zobrazit, objednávat značky, zobrazovat počet příspěvků, přidávat popisky, odkazy na značky, které nenásledují, a selektivně zahrnout/vyloučit značky.


Závěrečná slova k pluginům kategorií a značek WordPress
Kategorie vám pomohou snadno spravovat obsah na vašem webu. Pomáhají také lidem a vyhledávačům snadno najít související obsah. Jako takový nemůžeme zanedbat hodnotu systému velkých kategorií.

Výchozí systém kategorií WordPress je skvělý, ale má svá omezení. Nemůžete například přidávat kategorie na stránky a média. Je to také noční můra při práci s vlastními typy příspěvků.

Proto se vyplatí podívat se na pluginy kategorie WordPress, které nabízejí více možností. Doufáme, že náš seznam vám pomůže najít nejlepší plugin kategorie WordPress pro vaše potřeby.

Přehlédli jsme váš oblíbený plugin kategorie WordPress? Máte dotazy nebo návrhy? Dejte nám prosím vědět v sekci komentářů níže.

Kategorie: Free pluginyPluginy

JK Studio

Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *