Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň? Naše špičkové CRM je navrženo tak, aby zefektivnilo vaše operace a zvýšilo vaše zisky.

Learning Management System neboli LMS je platforma, která vám umožňuje vytvářet, spravovat, analyzovat a poskytovat online kurzy. Pro jeho četné výhody a praktické vlastnosti tento systém využívají vzdělávací instituce, organizace a společnosti všech velikostí.

Platforma LMS je také vynikající volbou pro školení zaměstnanců a uchovávání znalostí zaměstnanců (v případě, že chcete zajistit, aby cenné znalosti zůstaly ve vaší společnosti i po odchodu zaměstnance), ale nejčastěji se používá pro eLearning.

Vytvořením online kurzu s WordPress máte možnost sdílet své odborné znalosti se studenty z celého světa a zpeněžit svou práci. A abyste vytvořili svůj web, můžete si buď nainstalovat online výukové téma WordPress, nebo použít pluginy WordPress LMS.

V tomto článku se zaměříme na pluginy LMS a podělíme se s vámi na seznam 5 nejlepších pluginů WordPress LMS:

LearnDash

LearnDash je pravděpodobně nejlepší prémiový LMS plugin na trhu. Je oblíbený mezi běžnými uživateli i velkými společnostmi. Například University of Florida používá LearnDash spolu s některými společnostmi z Fortune 500. Plugin je dodáván se třemi dostupnými cenovými plány, přičemž ceny se pohybují od 159 $ za základní plán do 329 $ za balíček pro profesionály.

Důvod jeho popularity spočívá v prostém faktu, že tento plugin je intuitivní, snadno použitelný a až po okraj plný úžasných funkcí.

Než začnete LearnDash používat, můžete si projít bootcamp LearnDash, který vám poskytne správné pokyny, jak tento plugin co nejlépe využít. Pro přístup k bootcampu přejděte na LearnDash LMS > Přehled.

S tímto pluginem můžete vytvářet kurzy přesně tak, jak chcete. Můžete například:

 • nastavit předpoklady kurzu
 • body kurzu
 • vypršení platnosti přístupu ke kurzu
 • atd.

K dispozici je také možnost, která vám umožní vybrat si publikum pro váš kurz – může být otevřený (takže k němu mají přístup i ti bez účtu), bezplatný, uzavřený atd. Můžete také vydávat certifikáty o kurzu.

Kromě kurzů a lekcí můžete vytvářet kvízy, otázky a úkoly a upravovat je tak, aby vyhovovaly potřebám vašeho kurzu. K dispozici je také funkce odkapávání obsahu, což znamená, že můžete obsah uvolnit svým uživatelům předem naplánovaným způsobem.

Obzvláště se nám líbila funkce Focus Mode, která umožňuje umístit obsah kurzu do centra pozornosti. Jediným kliknutím myši můžete odstranit veškeré rozptýlení, skrýt postranní panel atd., což pomáhá udržet uživatele zaměřené pouze na kurz.

Pokud jde o platební brány, LearnDash podporuje platby přes PayPal, Stripe a 2Checkout. Plugin se také integruje s WooCommerce, který si můžete zdarma přidat na svůj web.

LearnDash se integruje s řadou bezplatných a prémiových doplňků, které dále rozšiřují funkčnost vašeho webu. Ale i když nakonec použijete plugin samostatně, budete mít opravdovou lahůdku. Síla LearnDash je ohromující.


LearnPress

LearnPress je jedním z nejpopulárnějších pluginů LMS na trhu. Je výkonný a nabitý praktickými funkcemi, které by mohl potřebovat jakýkoli online vzdělávací web. A nejlepší na tom je, že si ji můžete stáhnout zdarma.

LearnPress se v současné době může pochlubit více než 80 000 aktivními instalacemi v oficiálním adresáři pluginů WordPress a má průměrné hodnocení 4,5 hvězdičky. Je také pravidelně aktualizován a testován až na nejnovější verzi WordPress.

Můžete snadno vytvářet kurzy, více sekcí kurzů, lekce a kvízy. K dispozici je také celá řada možností přizpůsobení, takže si můžete kurz přizpůsobit svým požadavkům. Je například možné nastavit váš kurz jako bezplatný nebo placený, přidat náhledy pro každou lekci, vybrat typy otázek pro kvízy a mnoho dalšího.

Pokud byste chtěli rozšířit základní funkce tohoto pluginu, můžete si vybrat z nepřeberného množství bezplatných a prémiových doplňků.

Bezplatné rozšíření vám například umožňují:

 • umožnit studentům přidávat kurzy do seznamu přání
 • zanechte recenze o vašem kurzu
 • nebo vám umožní přidat požadované kurzy a vyžadovat, aby je studenti absolvovali před zapsáním do vašeho kurzu.

Pokud jde o prémiové doplňky, můžete je použít k:

 • umožnit odkapávání obsahu omezením přístupu k lekcím postupem nebo časem
 • vytvořit certifikáty pro své studenty
 • umožňují platby prostřednictvím několika bran, jako je Stripe, Authorize.Net nebo dokonce WooCommerce
 • a mnohem víc

V případě, že byste chtěli integrovat všechny pluginy do svého webu, můžete si zakoupit doplňkový balíček LearnPress, který v době psaní stojí 249,99 $.

Celkově je LearnPress skvělý plugin, zvláště pokud máte omezený rozpočet. Jeho funkce jsou působivé, a i když se rozhodnete zvýšit jeho výkon instalací prémiových doplňků, bude stále poměrně cenově dostupný.


LifterLMS

LifterLMS je další výkonný plugin, který vám může pomoci vytvořit online vzdělávací web. K dispozici jsou tři cenové plány, počínaje 99 USD za rok.

S LifterLMS můžete vytvářet neomezený počet multimediálních kurzů a kvízů, nabízet tituly nebo certifikáty, povolit překapávání obsahu, umožnit studentům stahovat PDF a další soubory pro online výuku a mnoho dalšího.

LifterLMS přichází se sadou možností úprav, které umožňují kompletní přizpůsobení kurzu, takže můžete nastavit trvání kurzu, obtížnost, určit přístupové plány, povolit recenze atd.

Na svůj web je také možné přidat diskusní oblasti, jako jsou fóra a sekce soukromých skupinových diskuzí, a nabídnout studentům soukromé koučování. Kromě toho, pokud chcete do svého kurzu zahrnout další instruktory, můžete to snadno udělat vytvořením platformy pro více instruktorů.

LifterLMS se integruje s nesčetným množstvím výkonných prémiových doplňků, díky nimž bude váš web LMS ještě výkonnější. Existují například rozšíření, která můžete použít k:

 • spravovat pobočky
 • přidejte na svůj web funkce PayPal, Stripe, Authorize.NET a WooCommerce
 • vytvářet úkoly a kvízy
 • a mnoho dalších.

LifterLMS je vynikající plugin a dokonce i jeho nejdostupnější verze je dost dobrá na to, aby vám pomohla vytvořit výkonný online vzdělávací web.


Tutor LMS

Tutor LMS je kompletní, funkcemi nabitý a robustní plugin WordPress LMS pro snadné vytváření a prodej kurzů online. Všechny funkce tohoto systému řízení výuky zasahují do všech kontrolních bodů pro plnohodnotný online trh kurzů. K dispozici jsou tři cenové plány, počínaje 149 USD za rok.

Můžete vytvářet náročné a zábavné kvízy, interaktivní lekce, výkonné zprávy a statistiky, díky nimž je Tutor potenciálně nejlepším bezplatným pluginem WordPress LMS. Spravujte a zpeněžujte své vzdělání, online školu a online kurzy, aniž byste museli psát jediný řádek kódu.

Zažijte to nejlepší z eLearningu s Tutor LMS. Naučte kohokoli cokoli odkudkoli. Nejlepším řešením je vytvářet a prodávat úžasné eLearningové kurzy – vše na jednom místě!

Frontend Drag & Drop Course Builder. Tutor LMS přichází s revolučním systémem drag & drop pro vytváření vynalézavých kurzů. Je bohatý na funkce, ale snadno se používá. Náš design je zaměřen na vylepšení vašeho zážitku, takže raději věřte, že to bude úžasné!

Detail stylového kurzu a výpis. Vestavěný elegantní design s více rozvrženími, ze kterých si můžete vybrat, abyste vytvořili pozoruhodný katalog kurzů a stránky s podrobnostmi o kurzech. Nastavte preferovaný sloupec na řádek, filtry kurzů a další.

Tutor LMS může použít kdokoli, kdo chce vytvořit plnohodnotný systém řízení výuky. Některé ze skvělých aplikací Tutor LMS zahrnují následující.

 • Smíšené vzdělávání
 • Komunitní vzdělávání
 • Online učebna
 • Školicí kurzy
 • Profesionální další vzdělávání

To je jen několik možností, které Tutor LMS svým uživatelům otevírá. Je tu zcela nový svět intuitivního učení, který pomocí tohoto pluginu WordPress LMS teprve objevíte.


Sensei

Sensei je LMS plugin vytvořený Automattic, společností za WordPress.com a WooCommerce. Základní plugin lze zdarma stáhnout z oficiálního úložiště pluginů WordPress. Aktuálně má přes 6 tisíc aktivních instalací a průměrné hodnocení 4,6 hvězdičky.

Do svých kurzů a lekcí můžete přidávat videa, nastavovat délku lekce i úroveň obtížnosti, přidávat kvízy, otázky a vybírat typy otázek (výběr z více možností, pravda/nepravda, vyplnění mezer, jeden řádek, více řádků, nahrání souboru) .

Je také možné zobrazit zprávy a přehledy kurzu, lekcí, studentů, průměrné známky atd. Chcete-li je zobrazit, přejděte na Sensei LMS > Analýza.

Sensei také obsahuje řadu bezplatných a prémiových doplňků. Můžete je použít k tomu, abyste svůj web vybavili některými šikovnými funkcemi. Bezplatně můžete získat například následující rozšíření:

 • Certifikáty Sensei, doplněk, který vám umožní udělit svým studentům certifikát
 • Sensei LMS Course Progress, který umožňuje studentům sledovat jejich pokrok
 • Sensei Media Attachments umožňuje vašim studentům přístup k dalším výukovým materiálům, jako jsou soubory PDF, zvukové soubory atd.

V tuto chvíli jsou k dispozici dva prémiové doplňky:

 • Placené kurzy WooCommerce (129 $), které vám umožňují prodávat vaše kurzy
 • Sensei Content Drip (29 $), který umožňuje nastavit harmonogram doručení vašeho obsahu

Sensei je jednoduchý plugin a nepřichází s tolika funkcemi jako jiné pluginy na našem seznamu. Pokud ale provozujete obchod WooCommerce a potřebujete pro svůj web jednoduché řešení LMS, Sensei je dobrá volba.


Takže, jaký je verdikt?

Když je vše řečeno a hotovo, nesporným vítězem tohoto závodu pluginů LMS je LearnDash. Je vybaven funkcemi, které se nepodobají žádnému jinému pluginu, který jsme recenzovali. Druhý nejlepší by byl LearnPress a třetí Tutor LMS.

Pokud však zjistíte, že LearnDash nebo jakýkoli jiný prémiový plugin LMS přesahuje váš rozpočet, zvažte instalaci online výukového tématu WordPress. Jsou specifické pro nika a jsou přizpůsobeny tak, aby splňovaly vysoké požadavky moderních platforem LMS. Navíc instalací kteréhokoli z těchto témat získáte všechny funkce nejlepšího balíčku pluginů WordPress LMS a pak ještě některé, ale za mnohem méně peněz.


JK Studio

Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu. Za tu dobu jsem posbíral nespočet zkušeností a vytvořil stovku projektů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *